Slovenský národno-kresťanský kríž

Autor: Vladimír Zervan | 24.5.2020 o 11:09 | Karma článku: 7,27 | Prečítané:  737x

Ak by ste sa ma dnes opýtali, ako som sa vyspal, dal by som vám nástojčivú zápornú odpoveď. Prisnila sa mi totiž aktuálna správa RTVS o tom, ako pred budovou parlamentu postavili Slovenský národno-kresťanský kríž.

 Kríž dal postaviť predseda parlamentu z cirkevných zbierok hneď vedľa Stĺpa svojho predchodcu, ktorý je známy pod názvom Slovenský národný hromozvod. Bronzový kríž je vysoký 30 metrov a týči sa na hradnom pahorku nad naše milované Slovensko aby chránil svätý národ pred príkoriami pandémie či čierneho moru liberalizmu. Na pravom ramene kríža sa vo vetre pohojdáva socha poslednej bosorky v životnej veľkosti, zavretej v tesnej klietke, ktorá čaká na svoju popravu. Na ľavom ramene je zavesená taká istá klietka, ale zatiaľ prázdna.

 

Kríž posvätil farár Kuffa, poslanec ĽSNS. Strany, ktorá sa hlási k historickým dedičstvám samostatného štátu Slovákov. Pri tejto príležitosti sa v parlamente konali slávnostné zasadania viacerých komisií.

 

Parlamentná komisia kresťanskej kultúry sa uzniesla na zákaze šírenia hudby homosexuálnych interpretov ako Freddie Mercury, Sir Elton John, George Michael, Ricky Martin a ďalších. Uvedení interpreti negatívne pôsobia na kresťanskú výchovu mladej generácie a nabádajú ju k sexuálnym úchylkám.

 

Parlamentná komisia na ochranu rodiny a nenarodeného plodu odporúčala občanom tejto krajiny zdržať sa sexuálneho aktu, ktorý by neviedol k počatiu dieťaťa. Zároveň navrhla zriadiť sieť odberných miest ľudského genetického materiálu, aby sa s tak vzácnym a neopakovateľným darom nebies neplytvalo. Zároveň začala pracovať na návrhu zákona o právach vajíčok a spermií na vzájomnom splynutí, takzvaný predplodový zákon, ktorý by zakazoval vypúšťať spermie mimo maternicu.

 

Parlamentná komisia na ochranu spotrebiteľa zakázala prácu v nedeľu, aby sa poctiví kresťania mohli zúčasntiť nedeľných bohoslužieb bez násilia vykorisťovateľov, bažiacich iba po peniazoch a potláčajúcich právo človeka na duchovný rozvoj. Zákaz práce nebude všeobecný, ešte stále môžu pracovať kňazi, lebo to, čo robia nie je práca, ale poslanie. Robotníci a obchodníci tak môžu v nedeľu dezinfikovať svoje pracoviská a veriaci svoju dušu.

 

Zobudil som sa spotený, vystrašený a nezorientovaný. Až po chvíli som si s úľavou uvedomil, že dnes je v našom demokratickom parlamente zastúpená utláčaná väčšina veriacich a postupne sa hlási k slovu, aby mohla kázať slovo božie a v tom najlepšom úmysle pomôcť vykoreniť nebezpečenstvo liberalizmu zo spoločnosti.

 


Disclaimer
V úvode som zmienil, že išlo o sen. To podčiarkujem pre prípad ak by ma niekto chcel žalovať. Tento text nijako nereflektuje názor autora. Tak, ako bola doteraz štátna moc prepojená so zločinom, teraz sa prepojila s cirkvou a ja by som si nerád pohneval nejakého mocného hodnostára. Svoj život si chcem dožiť na slobode. A pre istotu, ak by sa niekto pýtal, nesúhlasím ani s novinárom Havranom, tým ancikristom, krkavcom jedným, čiernou ovcou kresťanskej jednoty.

 

Seriózne rúhanie na záver
Tento "sen" je moja čierna mora. Pre čitateľa na pobavenie. Karikatúra budúcnosti ktorá necháva priestor akejkoľvek fantázii. Pre mňa však predstavuje aroganciu moci politických funkcionárov a cirkevných hodnostárov, ktorí v mene nedefinovanej spravodlivosti obmedzujú práva človeka, postupnými krokmi ich okliešťujú v mene dobra a zneužívajú na to túžbu ľudí po láske, spravodlivosti, šťastí a šťastí svojich detí. Slová kresťan a liberál sa neodôvodnene stavajú do antagonistického rozporu, nerešpektujúc ich skutočný význam. Tak ako mnoho slov, ktorým politici nerozumejú a vysvetľujú si ich svojou pokrútenou logikou. Napríklad v prípade odmietnutia Istanbulského dohovoru. Takíto mocibažní politici ale aj cirkevní hodnostári sa skrývajú za masy kresťanov, zneužívajúc ich vieru v dobro a neomylnosť autorít, aby posilnili svoju moc a mohli presadzovať svoje sebecké záujmy. Ak tlieskame tomuto parlamentu, nezabúdajme, že aj Orbán sa postavil na svoj terajší piedestál vyhlásením vojny proti korupcii predchádzajúcej vlády. Teraz sa o korupcii nehovorí ale celé Maďarsko monokraticky ovláda trhovým mechanizmom za pomoci štátnej moci a demokratického parlamentu. V našej spoločnosti nie je iba jedno zlo, ktorému treba čeliť.

 

Buďme ostražití. Každé občianske nadšenie raz bude zneužité.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Demonštranti žiadali, aby Kollár odstúpil z čela parlamentu

Protest organizovali iniciatívy študentov a združenie Zastavme korupciu.

Rozprávky SME

O zakliatej sestre (číta Robert Roth)

Klasické rozprávky (nielen) pre vaše deti.

Prípad Traubner. Obťažovanie od vyšetrenia môže deliť tenká hranica

Denník SME hovoril so štyrmi Traubnerovými pacientkami.


Už ste čítali?