Nezastupiteľná úloha štátu

Autor: Vladimír Zervan | 15.10.2012 o 8:52 | (upravené 15.10.2012 o 13:16) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  210x

Dnes ráno som si prezeral elektronickú Zbierku zákonov v ktorej sa mi cez celú obrazovku vnucuje reklama. Nie som prívrženec reklám ale pri ich opodstatnenosti som si nasilu posunul hranicu tolerancie až takmer na samé dno. No reklama, ktorá mi bráni čítať text internetovej stránky aj túto hranicu prekračuje.

Podľa zákona o zbierke zákonov má štát povinnosť zabezpečiť zverejnenie každého všeobcene záväzného právneho predpisu, ktorý vydá. Jeho platnosť je preto posunutá až na dátum zverejnenia v zbierke zákonov. Má to logiku.

Ale život je plný kompromisov. Svoju nezastupiteľnú úlohu štát plní zadarmo, aby šetril naše spoločné prostriedky, prostredníctvom súkromného vydavateľstva, ktoré však peniaze k životu potrebuje. Preto si k textom na štátnu objednávku pripája platené reklamy.

A tak mi napadlo, ak sa dá šetriť takto, potom by štát mohol poveriť iné súkromné spoločnosti prevádzkou výsostne štátnych činností. Napríklad vojsko by mohol prevádzkovať pán ...  neviem mu prísť na meno, s množstvom militantných skúseností pri potláčaní násilia proti bielej rase. Štátnu políciu by mohol financovať niektorý "Cap" ktorého by štát urobil "Záhradníkom", napríklad zo skupiny Piťovcov či iných "...cov". Alebo prezident, plniac si štátne funkcie, by mohol mať vzadu na saku vkusne graficky zobrazené štyri kruhy, pričom celú prevádzku prezidtntskej kancelárie by financovala veľká nemecká automobilka. A nie nakoniec aj parlament by moho byť zdarma prenechaný súkromným spoločnostiam. Viem si živo predstaviť ako by poslanci nosili svoje tričká s reklamou na pracie prášky či internetové služby s tabletom zadarmo. Aspoň by sme presne vedeli "kto za koho kope", lebo taký súkromný investor by si vedel postrážiť ako sa jeho reklamné peniaze použijú.

Dávam tento nápad na zváženie pánovi ministrovi financií, či by pri tom množstve akčných plánov, úsporných balíčkov a ešte neviemakých výstrelkov, neuvažoval aj nad takýmto skromným návrhom. A to všetko dávam takto verejne, zadarmo, bez nároku na odmenu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Brusel vyšetruje dotácie pre Jaguar v Nitre. Môžu Briti odísť?

Európskej komisii sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie ani súvisiace investície za pol miliardy eur.


Už ste čítali?